Energetska obnova zgrade Srednje škole Novi Marof na adresi Zagorska 22, Novi Marof

Srednjoj školi Novi Marof  u okviru natječaja "Energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja" od strane Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR), Operativni program „Konkurentnost i Kohezija“ (OPKK) odobren je projekt "Energetska obnova zgrada i korištenje OIE u SŠ Novi Marof", KK.04.2.1.03.188

Kratki opis projekta:

Svrha i opravdanost projekta

Svrha predloženog projekta je smanjene potrošnje energije energetskom obnovom zgrade javnog sektora u kojoj se odvija odgojno-obrazovna  djelatnost Srednje škole Novi Marof. Energetskom obnovom predviđa se izvedba ETICS sustava toplinske izolacije vanjskih zidova, toplinske  izoacije stropova prema negrijanom tavanu, toplinske izolacije poda prema negrijanom podrumu, izolacije unutarnjih zidova prema negrijanom  podrumu te zamjene dijela postojeće stolarije. Osim navedenog, predviđa se i modernizacija sustava grijanja ugradnjom energetski  visokoučikovite dizalice topline zrak-voda te kondenzacijskog plinskog uređaja (sa pripadajućom upravljačkom i regulacijskom opremom) za grijanje prostora, uz izvođenje elektroinstalacijskih krugova za napajanje i upravljanje strojarskih instalacija. Naposljetku predviđena je i  ugradnja integrirane sunčane elektrane namijene proizvodnji električne energije s ciljem smanjenja ili anuliranja vlastite potrošnje električne energije. Osmi prethodno navedenih aktivnosti, obzirom na dotrajalost krovnog pokrova, predviđa se i obnova krovišta. Kombinacija navedenih projektnih aktivnosti rezultirat će smanjenjem potrošnje energije za grijanje na godišnjoj razini (kWh/god) za 73,14% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje prije provedbe navedenih mjera i konstenje OIE. Predmetna građevina svrstana je u energetski razred D.  Za realizaciju projekta neophodna su EU sredstva jer Škola kao ni njezin osnivač Varaždinska  županija ne raspolažu dostatnim sredstvima. Korištenjem EU sredstava zatvorit će se financijska konstrukcija projekta.

Ciljne skupine predloženog projekta jesu korisnici zgrade: Srednja škola Novi Marof te njezini učenici i zaposlenici.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Projekt se provodi sukladno Operativnom programu Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020., Prioritetnoj osi 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije, Investicijskom prioritetu 4c Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, i u stambenom sektoru, te Specifičnom cilju 4c I Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora. Projekt pridonosi ostvarenju ciljeva Direktive o energetskoj učinkovitosti (2012/27/EU), Dugoročne strategije za poticanje ulaganja u obnovu nacionalnog fonda zgrada Republike Hrvatske i Trećeg Nacionalnog akcijskog plana energetske učinkovitosti. Obnovom energetske funkcionalne cjeline (ETC-a) projektirana je ušteda toplinske energije za grijanje (Qknd) nakon provedbe projekta od (%): 73,14 % .Projektirana ušteda toplinske energije zadovoljava sektorski specifični kriterij prihvatljivosti definiran Pozivom ref. br. KK.04.2.1.03, a to je ušteda energije za grijanje/hlađenje na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje/hlađenje prije provedbe projekta (QH,nd).

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.626.790,18 kn, od čega se iz Europskog fonda za regionalni razvoj financira 765.452,44 kn, a preostali iznos od 861.337,74 kn financira škola odnosno osnivač Varaždinska županija.

Razdoblje provedbe Projekta je od početka obavljanja aktivnosti projekta, odnosno od 01. prosinca 2016. godine do završetka obavljanja predmetnih aktivnosti, odnosno do 30. studenog 2017. godine.

Kontakt osoba za više informacija: ravnateljica SŠ Novi Marof Jasminka Behin.

« Prosinac 2020 »

> Projekti  > Projekt energetska obnova zgrade i korištenja OIE
Srednja škola Novi Marof / Zagorska 23, 42220 Novi Marof / www.ss-novimarof.skole.hr / ured@ss-novimarof.skole.hr