Nova vijest

PRVO MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU PONOS DOMOVINE I DRUGO MJESTO NA ŽUPANIJSKOM NATJECANJU IZ POVIJESTI

Autor: Srednja Novi Marof, 9. 10. 2020. 11:32

Tijekom rujna u Srednjoj školi Novi Marof provedena su županijska natjecanja iz FIZIKE, GEOGRAFIJE, POVIJESTI te državno natjecanje PONOS DOMOVINE kao dopuna natjecanja za školsku godinu 2019./2020.
Na natjecanju iz fizike sudjelovao je učenik Borna Bešenić (2.G) u kategoriji natjecanja učenika 1. razreda opće gimnazije. Učenika je za natjecanje pripremala nastavnica fizike i kemije Manuela Maltar.

Na natjecanju iz geografije sudjelovalo je šestero učenika:

- u kategoriji učenika prvog razreda učenici Leona Plantić (2.G), Neven Šantek (2.G) i Lana Zrinjski (2.G)
-  u kategoriji učenika drugog razreda učenici Marta Smoljanec (3.G) i Marko Tukač (3.E)
-  u kategoriji učenika trećeg razreda učenik Patrik Šantek (4.E)

Na natjecanju iz povijesti sudjelovalo je četvero učenika u kategoriji učenika četvrtog razreda: Matej Koren (2.E), Mateja Sakač (3.G), Kristijan Kopjar (3.G) i Melanija Oštrek (3.G). Učenik Kristijan Kopjar zauzeo je zavidno 2. mjesto na cjelokupnoj ljestvici učenika natjecatelja županijske razine!

Na državnoj razini natjecanja PONOS DOMOVINE sudjelovala je tročlana ekipa pod nazivom PUME u sastavu Jelena Puškadija (3.E), Borna Bešenić, Sara Jambrović (3.G). Među 10 ekipa koje su se međudosbno natjecale naši su se učenici izborili za titulu državnih prvaka!

Učenike za spomenuta natjecanje pripremao je nastavnik geografije i povijesti Dominik Benjak.

Čestitamo učenicima na sudjelovanju i ostvarenim rezultatima!

PONOS!

Autor: Srednja Novi Marof, 24. 4. 2020. 11:26

POSLJEDNJE NATJECANJE (prije rada na daljinu)!
PRVO MJESTO I PLASMAN NA DRŽAVNO NATJECANJE!

U poluzavršnicu natjecanja Ponos domovine (za županije sjeverozapadne Hrvatske) plasirale su se tri ekipe Srednje škole Novi Marof te su ostvarile odlične rezultate!
Učenice Jelena Puškadija, Lucija Žeželić i Sara Jambrović osvojile su 1. mjesto, učenici Mateja Galina, Borna Bešenić i Valentino Puškadija osvojili su 3. mjesto, dok su učenici Martin Meštrić, Neven Šantek i Kristina Brcković osvojili 6. mjesto!
Mentor učenicima je profesor Dominik Benjak.
Učenici su se natjecali u poznavanju činjenica vezanih uz vlastitu domovinu (hrvatska povijest, geografija, umjetnost, politika, sport), ali i u sportskim disciplinama (sprint, skok u dalj, izdržljivost, pikado, košarka).
Srednja škola Novi Marof se tako po četvrtu godinu zaredom plasirala u završnicu natjecanja! Iako su sva daljnja natjecanja i smotre otkazane, iskreno čestitamo našim učenicima i mentoru!

SŠNM na županijskim natjecanjima 2019.

Autor: Srednja Novi Marof, 26. 3. 2019. 13:17

Ove školske godine naši učenici ostvarili su odlične rezultate na školskim natjecanjima. Plasirali smo se na županijsku razinu natjecanja iz četiriju predmeta – Engleski jezik, Povijest, Hrvatski jezik i Geografija.

Naš učenik Petar Tomurad, koji je ujedno osvojio 1. mjesto u Republici Hrvatskoj i 13. mjesto u sveukupnom poretku u međunarodnom natjecanju „Best in English“, sudjelovao je na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika. Nika Vragović, Elena Milak, Patrik Šantek i Edvard Telebar ostvarili su dobre rezultate na Županijskom natjecanju iz povijesti, dok se Lucija Žeželić može pohvaliti dobrim uspjehom na Županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika.

Najviše učenika sudjelovalo je na Županijskom natjecanju iz geografije – njih ukupno 10, a to su redom: Marko Tukač, Lorena Kos, Sara Maltar, Marta Smoljanec, Andreja Ključarić, Lucija Žeželić, Mateja Galina, Magdalena Ratković, Karlo Ipša i Petra Krbot. Profesor Dominik Benjak, ujedno i mentor navedenih učenika, može biti iznimno ponosan na broj sudionika, ali i na njihove rezultate.

Bravo za naše učenike i mentore!

Uspjesi naših učenika motivacija su za još bolji rad!

Autor: Srednja Novi Marof, 11. 3. 2019. 09:52

U školskoj godini 2018./2019. u Srednjoj školi Novi Marof održana su školska natjecanja iz 7 različitih predmeta: Engleskog jezika, Geografije, Matematike, Hrvatskog jezika, Povijesti, Kemije i likovne umjetnosti. Na školskoj se razini u natjecanje uključio velik broj učenika, a najuspješniji među njima trenutno sudjeluju na županijskoj razini natjecanja.

Međunarodno natjecanje iz ekonomske grupe predmeta ‘Ekonomijada 2019’ ove godine se održava u Republici Sjevernoj Makedoniji. Učenice i mentorice spremno očekuju natjecanje koje će se održati 15. ožujka.

Naši učenici nastavljaju pobjednički niz i u srednjoškolskom natjecanju „Ponos domovine“ na kojem su prošle godine osvojili 1. i 3. mjesto na državnoj razini. U tijeku su pripreme za poluzavršnicu u Varaždinu 16. ožujka.

Isto tako, kao županijski prvaci, naši stolnotenisači se pripremaju za državno natjecanje koje će se ove godine održati u Poreču 24. i 25. ožujka.

Vidljiv je pojačani angažman učenika za natjecanja zahvaljujući trudu učenika, ali i mentorstvu naših nastavnika. Težimo očuvanju tog trenda i u nadolazećim školskim godinama – poručio je Nikola Žganec, ravnatelj škole.

MARTIN VUGRINEC- KVALIFIKACIJE ZA RED BULL GP ROOKIES CUP

Učenik 1.G razrednog odjela Martin Vugrinec u izvanškolskoj aktivnosti postigao je ono što još nikome iz Hrvatske nije pošlo za rukom, a sve na temelju dosad postignutih rezultata.

Martina su pozvali na selekciju za prestižnog vozača za Red Bull Moto GP rookies cup, koja se održavala od 14. do 16. listopada u Guadix Circuit u Španjolskoj. Svake godine za ovaj događaj prijavljuje se velik broj mladih vozača iz svih krajeva svijeta, no samo nekolicina odabranih dobije poziv.

Na kvalifikacijama za Red Bull GP Rookies Cup Martin je ušao među 12 najboljih.

Čestitamo našem učeniku na postignutom uspjehu!

U prilogu pročitajte detaljnije!

« Prosinac 2020 »

> Postignuća učenika
Srednja škola Novi Marof / Zagorska 23, 42220 Novi Marof / www.ss-novimarof.skole.hr / ured@ss-novimarof.skole.hr