DRŽAVNO NATJECANJE „PONOS DOMOVINE“

Autor: Srednja Novi Marof, 8. 4. 2019.

Nakon osvojenog 1. mjesta na međužupanijskom natjecanju „Ponos domovine“, učenici Srednje škole Novi Marof sudjelovali su od 4.-6. travnja 2019. na državnom natjecanju, koje se održalo na „Hrvatskom vojnom učilištu „Dr. Franjo Tuđman“, pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske.

Ekipu koja je sudjelovala u finalu činili su Lucija Žeželić, Magdalena Ratković i Filip Gaća te mentor Dominik Benjak.

Od ukupno 12 ekipa, u gotovo izjednačenom poretku naši su učenici osvojili 7. mjesto, ali treba naglasiti da su bili najbolji u streljaštvu te su u ukupnom poretku svih sportskih disciplina zauzeli odlično 2. mjesto!

Nakon što je prošle godine naša Srednja škola Novi Marof osvojila titulu „Ponos domovine 2018.“, ove godine je ta čast pripala ekipi Gimnazije Andrije Mohorovičića iz Rijeke.

Čestitamo!

Učenici su se natjecali u testu znanja, u kojem su najviše bile zastupljene teme iz Domovinskog rata, ali i ostale teme iz hrvatske povijesti, geografije, umjetnosti, književnosti, religije, sporta, gospodarstva i politike. Osim testa, učenici su izlagali i projektni zadatak o Dragutinu Gorjanoviću Krambergeru i otkriću krapinskog pračovjeka te se natjecali u šest sportskih disciplina: trčanje na 1000 m, sprint na 80 m, streljaštvo, skok u dalj, biciklistički poligon i slobodna bacanja na koš.

Osim natjecateljskog dijela, učenici su sudjelovali i na prigodnim predavanjima o Domovinskom ratu na Hrvatskom vojnom učilištu, sudjelovali na kazališnoj predstavi Kralj Lear u HNK, upoznali se s djelatnošću i televizijskim studijima HRT-a tijekom dvosatnog obilaska, posjetili kulu Družbe „Braće Hrvatskoga Zmaja“ i Gornji grad te sudjelovali na svečanom proglašenju pobjednika na Zagrebačkim fontanama.

« Prosinac 2020 »

Srednja škola Novi Marof / Zagorska 23, 42220 Novi Marof / www.ss-novimarof.skole.hr / ured@ss-novimarof.skole.hr